топчета по устните

Въпроси към нашия онлайн ветеринарен лекар

топчета по устните

Мнениеот sparky » Сря Сеп 02, 2009 6:56 pm

Здравейте,
Все се каня да заведа моя любимец на лекар, но все не ми остава време (вечното ужасно извинение), а и засега проблема не ми изглежда толкова сериозен. Реших все пак да питам, ако някой е забелязвал подобно нещо у своя кокер и знае случайно какво е. Става въпрос за малки бели израстъчета по "устните" на кученцето ми. Бели, кръгли като топченца и меки. В началото бяха сравнително малки, но за 2-3 седмици, вместо да изчезнат както аз си мислех, че ще стане, те се уголемиха. Не изглеждат страшни, но не ми се струват и съвсем нормални.
Благодаря Ви
sparky

Re: топчета по устните

Мнениеот Eleonora » Чет Сеп 03, 2009 6:59 pm

Като пъпчици/брадавички ли изглеждат?На Лейди и се получават от време на вереме после сами изчезват.Не сам питала ветеринар но не мисля че е нещо сериозно защото постоянно я целувам,включително по устичката,носа и т.н и нищо ми няма :) Ако все пак видите че стават обезпокоителни потърсете лекаря си :)
Eleonora

Мнениеот xrisi95 » Чет Сеп 03, 2009 8:43 pm

http://forum.dog.bg/-t4849.html&hl=%E0%E2%F2%EE%E2%E0%EA%F1%E8%ED%E0 да не би да е ето това :? дано да съм ти помогнала ;)
Кучето е най-добрия приятел на човека!
●๋: {Вики} ●๋:
xrisi95

Мнениеот krassy » Пет Сеп 04, 2009 1:52 pm

Ние имахме такъв проблем и ходихме на ветеринар, но при нас имаше и много неприятна миризма от устата на Кари. Казаха, че при тази порода е често срещано, защото долните им устни били набръчкани и се събирали микроби. Искаха да я цепнат, за да махнат гнойта, белите точици. Но преди това в къщи с майка ми сварихме тетра и с памучно тампонче по няколко пъти на ден й промивахме устните. За няколко дни й мина и лошата миризма изчезна. От тогава не сме имали този проблем.
Ако кучето ти мисли, че си най-добрия на света, друго мнение не търси!
krassy

Назад към Онлайн лекар