Осил в предната десна лапа

Въпроси към нашия онлайн ветеринарен лекар

Осил в предната десна лапа

Мнениеот daiana06 » Пет Юли 30, 2010 10:19 am

Преди вече месец на кокера ми се получи възпаление от осил на десния преден крак от към пръстите.Непрекъснато сме на ветиринарен лекар и без резултат .Претеснява ме от един осил да не стане някоя голяма беля.Първоначално долната част на крачето се поду.Отидохме на лекар,но ни каза да
изчакаме една седмица ,ако осила уж случайно избие на повъхността на кожата .Видя ми се несериозно и отидох на друг ветеринар.Той пък ми каза защо не сме го завели веднага.Така двата ветеринари си противоречаха.Както и да е продължих да ходя при вторя,като му правеше промивки от направен разрез от един от предните пръсти с кислородна вода и със спринцовка му вкарваше ихтиол за да провукира вътре осила да избие .Периодически вътре се пълнеше с гной незнайно от каде.Това беше страшен тормоз за кокера ми.Вчера го заведох за пореден път и отдолу на лапата беше се втвърдило и той реши да го цепи .Изтече срашно много гной и кръв ,но осил не изкара.Моля ,дайте ми съвет каде да ходя и какво да правя ,че съм се видяла в чудо.Моля за съвет и съдействие.Благодаря предварително!
daiana06

Re: Осил в предната десна лапа

Мнениеот xrisi95 » Пет Юли 30, 2010 11:13 pm

От кой град сте?Според мен трябва да отидете при трети ветеринар.Милото ви кокерче.Дано проблема бързо да се реши и пухчето пак да ви трови нервите .
Предполагам,че скоро вета във форума ще пише
Кучето е най-добрия приятел на човека!
●๋: {Вики} ●๋:
xrisi95

Мнениеот zoosonic » Пон Авг 02, 2010 3:30 pm

Привет,
лоша работа са осилите,единствения начин е да се цепне и да се търси вътре,но проблема е 4е се търси насляпо, и може да не се намери от 1вия път.Иначе задължително до тогажа превръзки с Ихтиол и антибиотик.Ако не се намери може да се наложи да се упои и да се направи по-голям разрез,защото осила се движи.Има случаи когато достига до китката ,дори и до лакетя.Успех.
zoosonic

Мнениеот daiana06 » Сря Авг 04, 2010 8:39 am

Здравейте на zoosonic и се радвам ,че ми отговорихте .За съжаление сте прав ,че осила се движи вече месец стана от както няма развитие .Но днес забелязах ,че на лапата от горе има зачервяване и подутина и си мисля,че това е осила .И май е време да ходим пак на лекар.Дано да приключиме с този ужасен проблем.Приятен ден .
daiana06

Мнениеот daiana06 » Сря Авг 04, 2010 8:43 am

Между другото Ричи е от гр.София,жк.Дружба-1.
daiana06

Мнениеот daiana06 » Пон Авг 09, 2010 3:53 pm

За съжаление продължаваме с ихтиола.До кога не знам .Много неприятно ,но с надежда живеем в къщи ,че ще го локализират осила.
daiana06

Мнениеот xrisi95 » Пон Авг 09, 2010 7:34 pm

;) daiana06 имате лично съобщение
Кучето е най-добрия приятел на човека!
●๋: {Вики} ●๋:
xrisi95

Назад към Онлайн лекар