Кожен проблем

Въпроси към нашия онлайн ветеринарен лекар

Кожен проблем

Мнениеот ndonchev » Нед Юли 25, 2010 5:07 pm

Имам Американски Кокер на 9м,още от както го взех има кожен проблем.При първия ветеринар при когото го заведох каза,че има някакви микроскопични кърлежи и му започна лечение.В продължение на 1 месец нямаше никаква промяна даже кучето ставаше по зле.Заведох го при друг лекар,взеха му проба от раничките(гледаха го само на микроскоп) и казаха,че са гъбички.Биха му инжекция Microderm в дясното краче а след 15 дни и още една в лявото.През това време му мажех местата(където има ранички ) с Ветеузан,там където го мажех раничките изчезваха но се появяваха на други места,когато го подстригах видях,че има на много места,и това лечение не помогна особено за срок от 3м.Преди една седмица го заведох при трети лекър,и той каза,че са гъбички и,че ще се излекува с ваксини.Би му една инжекция Biocan M,даде ми и една спринцовка с препарат,забравих му името,който се разтваря в 5л топла вода и се измива кучето,след което ми каза да не го подсушавам а да го оставя само да си изсъхне,също ми даде и едно шише Витадерм,от което да му слагам по една чаена лъжица в яденето/При последния доктор ми направи лошо впечатление като му би инжекцията,че нито преди да я бие нито след това почисти мястото,както са му правили досега когато са го ваксинирали.Вече 6 дни няма никакво подобрение,и вече имам доста съмнения дали и този лекар ще помогне.Междувремено от известно време на коремчето и др места почна да се променя кожата на кучето стана черна.

Моля за съвет,ако някой се е сблъсквал с подобен проблем,и някой лекар му е помогнал,да сподели.
ndonchev

Re: Кожен проблем

Мнениеот zoosonic » Нед Юли 25, 2010 8:05 pm

Ако са наистана гъбички(Микроспория),ефекта ще е бавен,те са доста упорити организми и трудно се лекуват.От ваксините ако има ефект, то той ще е след поне 3сед. от ваксината.Ако след 10 дни няма ефект от новия препарат(най-верояно-Имаверол),може да комбинираш с прием с антимикотици в таблетна форма,но имай предвид че натоварват черния дроб.
zoosonic

Мнениеот ndonchev » Нед Юли 25, 2010 8:14 pm

Да,така ми казах,трудно се лекуват.Ще му бият Biocan M,през 10 дни,това правилно ли е.

Благодаря за отговора.
ndonchev

Мнениеот zoosonic » Пон Юли 26, 2010 7:35 pm

По принцип това е допълнение към лекуването,ваксината действа по-бавно и не винаги има ефект от нея.Но начина на лечение на генерализирана микоза е такъв-ваксина с локално третиране.Ако няма ефект в краен случай се прибягва до прием на антимикотиците през устата.
zoosonic

Мнениеот Bucksy » Пет Дек 17, 2010 7:35 pm

Моят кокер също има Микроспории. Предишното ми куче умря (не от гъбички) и аз сега много се притеснявам относно всякакви здравословни проблеми. Какво може да му стане от тези гъбички? :?
Bucksy

Назад към Онлайн лекар