Бебе Кокер

Въпроси към нашия онлайн ветеринарен лекар

Бебе Кокер

Мнениеот m5doggy » Пон Май 10, 2010 11:07 pm

Здравейте! Скоро ще си взема бебе кокерче, родено е на 4 Април и когато го взема ще е на около 50 дни! Собствениците са му направили някакъв серум за парвовироза на 4-тата седмица, но отказват да правят по-нататъшни ваксини...До колкото знам първата ваксина се поставя на 45-50 дена, рисковано ли е ако го взема неваксинирано и веднага след това го заведа да му се сложи първата ваксина? Предполагам, че е по-добре да се ваксинира докато е при майка си, но няма как да стане в моя случай:( Не ми е много ясна схемата на ваксинация, ще съм ви благодарна ако ми дадете някакво разяснение! Също така кога трябва да започна с вътрешното обезпаразитяване? Благодаря предварително:)
m5doggy

Re: Бебе Кокер

Мнениеот xrisi95 » Вто Май 11, 2010 2:14 pm

Добре дошли в форума и поздравления за избора на породата :)
Разбира се,че е рисковано,че го взимате без ваксина.Кученце се взима на не по-малко от 50-60 дни това добре,че ще го вземете на 50 дни. Като го вземете преди това трябва да сте си намерили свестен ветеринар, при който да заведете кучето веднага след като го вземете. Обезпаразитява се и след 2 седмици се слага първата от трите ваксини. Интервала на слагане е около 2 седмици, зависи каква схема ползва избрания от вас лекар. До 10 дни след поставяне на последната ваксина кучето не трябва да излиза навън и не трябва да има достъп до кориод, обувки и т.н.Като си намерите ветеринар той ще го прегледа.Ако нещо ви съмнява в кученцето и се съмнявате в това което ви е казал ветеринаря винаги търсете 2-ро мнение ;) .
Пожелавам ви кокерчето да ви е живо и здраво и много,много да сте щастливи всички :)
Кучето е най-добрия приятел на човека!
●๋: {Вики} ●๋:
xrisi95

Мнениеот m5doggy » Сря Май 12, 2010 8:02 am

Благодаря!:) Много се радвам, че ще си гледам кокер! Преговарях със собственика и в крайна сметка се разбрахме да отида и да си го ваксинирам на 6 седмици и ще си го взема след още седмица, така на 50 дни ще дойде вкъщи с първа ваксина:) След това ще му дам хапчето за обезпаразитяване, за да има време да се изчисти преди втората ваксина на 8-9 седмица!
А относно външното обезпаразитяване - казаха ми, че не е хубаво да се къпе преди 3 месечна възраст, но не може ли поне като го взема да го изкъпя веднъж? То е било с още 5-6 други кучета и 100% си е поизцапало козината и е прихванало бълхи...Чак толкова ли ще му навреди малко вода?
m5doggy

Мнениеот xrisi95 » Сря Май 12, 2010 12:26 pm

Ами познавам много хора които са си къпали кучето още като е било на 2 месеца.А защо кучето е било с други животни?!!При условие че няма още първа ваксина :shock: !!!И при това може да е хванало бълхи и кърлежи :o нямам думи направо...
От борса или зоомагазин ли ще го вземете?
xrisi95

Мнениеот m5doggy » Нед Май 16, 2010 6:10 pm

Не, хората си го гледат в двора, не е нито борса, нито зоомагазин:) Но съгласете се, че кучето няма как да не е в досег с майка си и братята и сестрите си, не могат да го поставят в инкубатор все пак...Казах вече, че му направихме ваксината на 45-тия ден, остава само въпросът с къпането и обезпаразитяването. Те трърдят, че няма проблем ако се изкъпе веднъж, колкото да влезе чисто в апартамента ми, така ли е?:)
m5doggy

Мнениеот xrisi95 » Нед Май 16, 2010 6:53 pm

Кучетата на една възраст ли са освен майката?Защото бяхте написали че вашето кокерче живее с още 5-6 кучета.Тези 5-6 кучета братята или сестрите ли са му-родене на един ден или от предни кучила?
За къпането предполагам че няма да има проблеми.
Ако вие ще го къпете сложете малко водичка и много внимавайте да не влезе вода в на кучето ушите.Няма да е зле преди да го къпете да сложите два памука вътре.И хубаво изплакнете шампоана,че когато моето пухче беше малка явно не и бях измила хубаво шампоана и получи пърхут.Ако искате сложете някаквa малка топчици вътре във водата да се заиграе.Хубаво е да свикне и да не се страхува ;) .
Но да ви кажа това,че кучето е било навън без първа ваксина,където стъпва човешки крак и се разнасят мръсотий хич не ми харесва :roll: лично мнение...

Ако нещо бъркам нека zoosonic да ме поправи.Все пак той/тя е ветеринар а аз просто любител на кучета :)
xrisi95

Мнениеот m5doggy » Нед Май 16, 2010 7:05 pm

Ами и на мен много ми се иска да си взема куче, което е гледано без достъп до нищо опасно и е абсолютно здраво и чисто, нооо...няма такъв идеален сценарии:( Кученцето е с майка си и своите братя и сестри, на 45 дни аз лично бях там за ваксината, друго не знам какво да направя, до колкото знам това е минамалната допустима възраст за ваксинация, не мога да го ваксинирам 2 дена след като се е родило...нито да го предпазя от всичко мръсно и опасно:(
m5doggy

Мнениеот zoosonic » Нед Май 16, 2010 10:45 pm

Привет,
честито куче.Мойта препоръка е да не го къпеш ,а да го почистиш с влажна кърпа или с сух шампоан.
Това че е било навън без ваксина не е толкова страшно,първата ваксина не гарантира добър имунитет,затова избягвай контакт с други кучета и при първи симптоми на заболяване(повръщане,разстройство,кихане,сълзене от очите,носа,отказване на храна и др),го заведи при ветеринарния си лекар.
zoosonic

Мнениеот m5doggy » Пон Май 17, 2010 8:49 am

Надявам се всичко да е наред! Благодаря за полезните съвети! :)
m5doggy

Мнениеот Mimi » Пет Юни 18, 2010 10:00 pm

Здравейте!! Вчера си купих кокерче обаче е съвсем мъничко на 35 дена е,но понеже беше прекалено мръсно и имаше бълхи (те го напудриха де) го изкъпахме с бебешки шампоан (така ни каза човека) има ли някакъв проблем внимавахме с ушичките,но все пак се притеснявам защото е много малко.Благодаря предварително! :)
Mimi

Следваща

Назад към Онлайн лекар