Херния :?

Въпроси към нашия онлайн ветеринарен лекар

Херния :?

Мнениеот deskata » Пет Мар 05, 2010 12:43 am

Фреди е почти на 3 месеца вече, но като ходихме за втората ваксина ветеринарката ни каза, че имаме херния. Не разбирам много, но това е там където е била пъпната връв и сега е подуто, като малко балонче. Моят въпрос тук е, опасно ли е това за малкото куче, тъй като тя ми каза че има възможност от самосебе си да се махне, но ако не се трябва да му се прави операция, което мен лично ме притеснява. Ако някой има повече инфо да казва дали да се притеснявам и какво да правя. (Утре ще ходим и за третата ваксина, така че аз пак ще питам и вет-а)
deskata

Re: Херния :?

Мнениеот Eleonora » Пон Мар 08, 2010 10:57 pm

И Лейди имаше такава подутина,вапреки че херния се проявявала предимно при мъжки кучета.Бяха ми казали същото лекарите,но до операция не се стигна защото се прибра след 2 седмици.А иначе знам че операцията не е много сложна и кученцето се възстановява бързо.Но все пак си е операция.Дано и при вас да се скрие сама и да не се налага оперативна намеса
Eleonora

Мнениеот deskata » Вто Мар 09, 2010 6:14 pm

Водих го на трета ваксина и пак говорих с ветеринарката и тя ми каза, че щом е мъжко не е толкова спешно да му се маха защото няма да ражда, пък и самата херния не е голяма. Каза обаче, че ако реша да му правим операция е хубаво да се направи докато е още по-малък, защото по-бързо ще му мине! За сега ще изчакам да минат 2 седмици от 3-та ваксина, пък ще решим след това какво ще правим!
deskata

Мнениеот zoosonic » Сря Мар 10, 2010 9:25 am

Здр.,пъпната херния не е опасна и мойто мнение е да не я оперираш,ако не се увеличава(расте).Иначе операцията е главно с козметична насоченост,понежа самия херниален отвор сраства и не създава проблеми.Изчакай да му завърши растежа,не избързвай.
zoosonic

Назад към Онлайн лекар