Вашето куче регистрирано ли е и има ли чип

Дискусии по всички останали въпроси

Re: Вашето куче регистрирано ли е и има ли чип

Мнениеот xrisi95 » Пон Юли 05, 2010 2:33 pm

Чиповете се слагат при ветеринар.На нас ни взеха 30 лв ;)
Кучето е най-добрия приятел на човека!
●๋: {Вики} ●๋:
xrisi95

Мнениеот zlatabani4ka » Вто Юли 06, 2010 7:56 pm

Как без чип, ама разбира се ако всеки така мисли и не слага и не си плаща, как ще се спре изхвърлянето на кучета, че и кокери има в приютите!
Да ние ще сложим чип, ще си плащаме 24лв на година и това е , аз имам куче и щом съм го взела ще му плащам!
www.dnevnik.mukki.net
[img]http://pctf.pitapata.com/dYapp3.png[/img]
[img]http://line.romanticcollection.ru/an/10_30b_4BC8C1C0_LGLaLrLy_0.gif[/img]
zlatabani4ka

Мнениеот oldspice66 » Чет Окт 28, 2010 9:09 am

Нашият Купър не е регистриран и няма чип. Незнам защо общината, като незнае как да кръсти някой рекет го нарича такса. Каква е тази такса и за какво? Ако бяха осигурили места за разхождане на домашни любимци, каквито има от Белград на запад ще се съглася. с чипа също нещата не са както трябва. За какво ми е този чип, когато само ветеринарите могат да го разчитат и при това не всички. Вероятността да се изгуби кучето в квартала или в парка където го разхождам всеки ден е почти никаква. Ако се изгуби някъде по планините или моретата, ни чип ни медальон ще помогнат. Тогава само късмета помага. Ако обаче искате да пътувате в чужбина няма мърдане, трябва и паспорт и чип и всички екстри.
oldspice66

Мнениеот scuba » Пон Фев 21, 2011 10:45 am

вчера сложихме на Таря чип. 50 лв струва с термодатчик за мерене на температура. Вет каза че е абс. безмислен, но аз съм на принципа, че щом такъв е закона, трябва да сложа чип. Идеята, сама по себе си, е много добра - да има централизирана система в цялата държава и ако си загубиш кучето в Белмекен или Калиакра, го водят на доктор, той разчита чипа и казва на кой е кучето. За момента няма такава система и единственото, което върши чипа е да се мери темературата на кучето и да се отчиташ пред властите. За сега толкос. Дано всичко стане както трябва да бъде
scuba

Мнениеот marinay2k » Сря Фев 23, 2011 6:13 pm

Az sum za registraciqta .za6to da ne pla6a6 danuk? Ku4eto si e tvoe i nosi6 otgovornost za povedenieto mu.Ne mislq 4e 2 torbi4ki tejat i pre4at v joba(ako problema e ,4e ne e predostavqt ot ob6tinata,taka ili ina4e trqbva da e 4isto )dali i kak 6te se izpolzvat tezi pari e tolkova neqsno, za6toto horata ne go pravqt ,ne si registrirat jivotnite! Malcinata koito sa go storili ,naistina imat pravo na tezi vaprosi..Ako vseki si svur6i rabotata ,moje da ima osnovanie da nedovolstva .A za 4ipa ,mislq ,4e moje da e polezen naistina. Da ne se slu4va taka ,4e da razbirame ot li4en opit samo :))ina4e znam ,4e e zaduljitelen ako iskate da izlezete s liubimeca izvun granica,tova sa novite mejdunarodni naredbi,po tazi pri4ina az 6te sloja na moeto ku4e.
marinay2k

Мнениеот scuba » Чет Фев 24, 2011 12:44 pm

Въпроса не е в парите!
Получава се един затворен кръг. Хората казват "Ще си плащам, когато държавата направи място за разходка на кучето ми!"
А държаавата казва "Ще направим кучешки алеи и места, когато хората започнат да си плащат, защото в момента нямаме пари"
И се получава затворен кръг. А за момента предполагам, че парите от кучетата отиват за заплати на чиновниците които ги събират. Самоиздържат се един вид :-)
scuba

Мнениеот bella » Пет Мар 04, 2011 4:20 pm

Днес чипосахме нашата Белла и скоро ще я регистрираме. Смятам, че това е нещо необходимо и разхода за данък не е кой знае какво. Все пак някой трябва да направи първата крачка независимо, че все още няма кучешки алеи или паркове. Да се надяваме, че скоро и държавата/общината ще направи нещо за нашите кучета.
bella

Мнениеот kim2 » Съб Дек 10, 2011 9:54 pm

Има 2 вида чипове -около 25 или 35 лв
kim2

Мнениеот LStaley » Чет Дек 15, 2011 2:30 pm

НИКАКВИ ЧИПОВЕ... това не е хуманно, както и кастрацията.
Щом си си взел куче имаш отговорности към това животно, ти не бива да убиваш природата в него, не бива да го променяш така както ти е угодно, трябва да го гледаш така, че да бъде щастливо, чисто, натурално и без техническа намеса. Когато го обучиш добре, когато си отговорен и към него и към хората и средата наоколо няма проблеми. Вече 2ри път разлепям плакати из квартала, хората с кучета (какъвто съм и аз) да чистят след него. Не е трудно да носиш торбичка.
Преди време бях постнал тук единия плакат който направих...
Изображение
вместо да послушат съвета му, тъпаците отделиха енергия да ги скъсат, отколкото да се наведат за да вземат лайното на кученцата си.
Сега с вторият плакат съм по-груб, но има май ефект :)
Ето го и него:
Изображение

Не е трудно да сме отговорини, както към кучетата си, така и към обществото около нас... нещата са еднозначни, както се отнасяш към кучето си, така се отнасяш и към средата околко теб.
LStaley

Мнениеот jrs » Нед Окт 28, 2012 2:04 pm

Здравейте. Гледам че отдавна никой не е писал, но искам да попитам и се надявам да получа отговор.
Имам проблем с кокера ми. Понеже живея сам и от скоро е започнал да лае докато ме няма у дома. Разбрах че съседите под нас и над нас, искали да събират подписка за да го махна.
Кучето ми няма чип и не е регистриран в общината. Утре ще отида да му сложа чип и ще го регистрирам. Ако го направя това, могат ли да ми направят нещо?
Благодаря ви!
jrs

Предишна

Назад към Всичко останало